KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8692333
nr 869 2333
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), blomstilleben, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 35x38
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 januari 2014
kl 19:41:02
350 kr
400 kr
450 kr
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås